Sony Xpreia Z3

 • İnceleme 4353
 • 08.02.2015 02:00

Sony Xpreia Z3

Sony’nin mükemmellik tutkusuyla birleşen suya dayanıklı akıllı telefonlar, tasarım ve mühendisliğin harmanlanmasından ortaya çıkan adeta sonsuz bir güzellik sunar. Etkileyici özellikteki inceliği, yuvarlak hatlara sahip alüminyum çerçevesi, benzersiz biçimde tasarlanmış güç düğmesi ve dayanıklı, temperli cam panelleri, ona zarif ve yüksek kaliteli bir kusursuzluk katar. Ayrıca, kullanımı kolay bir arabirime ve simetrik bir tasarıma sahip olan bu akıllı telefon elinizdeyken de çok konforludur.

Cep telefonu için Exmor RS™ sensörümüz ve akıllı telefonlarda bir ilk olan ISO 12800 sayesinde, akıllı telefonunuzla düşük ışıkta yaptığınız çekimleri yepyeni bir düzeye taşıyıp istediğiniz kareyi elde edebilirsiniz.

Xperia Z3 ile, ünlü Handycam kayıt teknolojimizi kompakt bir akıllı telefonda sizlere sunuyoruz. En önemli anlarınızı büyüleyici 4K çözünürlükle kaydedin ve bu kayıtlarınızı doğrudan telefonunuzda düzenleyin. Akıllı telefonlarla yapılan film çekimlerinde zaman zaman sarsıntılı kayıtlar olabildiğini bildiğimiz için bunu önlemek amacıyla SteadyShot™ teknolojisini geliştirdik. Artık Intelligent Active Mode* ile birlikte çok daha iyi olan bu özellik, hareketleri tahmin eder ve onlarca kareyi analiz edip daha iyi ve daha sarsıntısız video çekimleri yapmanızı sağlar.

Xperia Z2, gördüğünüz her şeyi yüksek çözünürlüklü harika 4K videoda yakalamanıza olanak sağlar. Full HD 1080p görüntü kalitesine kıyasla dört kat daha ayrıntılı olan çekimleriniz Çok Yüksek Tanımlı olarak sunularak gerçek ayrıntılarla dolu eşsiz bir netlikte izlenir. Bu model, 4K (3840 x 2160) çözünürlüğü ve en son MHL 3.0 konnektörünü kullanarak 4K bir TV’de veya projektörde oynatmayı destekler.

PS4™ Uzaktan Oynatma sayesinde, PS4 konsolunuzdan akıllı telefon veya tabletinize sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilir; oyununuza farklı bir ortamdan devam edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Xperia cihazınızı ev WI-FI ağınıza bağlayıp oyunları DUALSHOCK®4 kumandasını kullanarak oynamak.

Xperia Z3 akıllı telefonu her ayrıntıda olabildiğince verimli olacak şekilde tasarladık ve ardından inanılmaz derecede güçlü olan büyük bir pille bir araya getirdik. Sonuç olarak, yenilikçi, pili 2 gün dayanan bir Android akıllı telefon ortaya çıktı. Böylece telefonunuzu, pil bitecek endişesi duymadan, gün boyunca rahatça kullanabilir, hatta ertesi gün de kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bekleme modunu dört kat daha uzatmak ister misiniz? Uzatılmış bekleme moduna geçin. Ekranı kullanmadığınız zamanlarda uygulamalarınız ve fonksiyonlarınız sezgisel olarak devre dışı kalır. Ancak aramaları, metinleri, alarmları ve seçtiğiniz uygulama bildirimlerini halen alabilirsiniz. Güç düğmesine bastığınızda her şey yeniden hazır ve çalışır duruma gelir.

Pil seviyeni düşük ama daha yapacak işleriniz mi var? Uzatılmış kullanım moduna geçin ve kullanım süresinin %14′ü kadar ekstra süre kazanın. Uzatılmış kullanım modu, telefonunuzun performansını, beklemede olmadığınızda bile pil tüketimini azaltacak şekilde ayarlar.

Bazen beklenmeyen olur ve kendinizi şarj ünitesinden çok uzaktayken pilinizin önemli ölçüde azaldığı bir durumun içinde bulursunuz. Böyle bir durumda Ultra STAMINA Modu yardımınıza koşar ve telefonunuzu aramalar ve SMS’ler gibi temel özelliklerle sınırlayarak pilinizin şarjından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Bunu akıllı telefonunuzun yedek deposu olarak düşünün, bu depo sizi bütün hafta boyunca idare eder.

Son derece hızlı bir web tarama, süper akışkan kullanıcı arabirimi ve etkileyici çok görevli çalışma kabiliyeti elde etmek için, bu Android cihaza en yeni ve en güçlü dört çekirdekli Qualcomm® Snapdragon™ 801 işlemciyi yerleştirdik. Krait 400 CPU, 2,5 GHz’lik etkileyici bir maksimum saat hızına sahiptir. Ayrıca, asenkron işlemci, her bir çekirdeğe bağımsız olarak güç verilmesini sağladığından, tam olarak ihtiyaç duyduğunuz kadar gücü ihtiyaç duyduğunuz anda alırsınız ve gücü boş yere tüketmezsiniz

Bu cihaz, sektörde 3. nesil LTE/4G modeme sahip olan tek cihazdır. Bu, iki katına çıkan indirme ve yükleme hızlarıyla yüksek hızlı İnternet bağlantılarına olanak sağlar; böylece dosya aktarımları ve indirirken izleme/dinleme eylemleri çok daha iyi olur.

Xperia Z3, alıştığınızın çok daha ötesinde bir ekran parlaklığıyla parlaklık konusunda çıtayı yükseltiyor. Sony’nin sezgisel kontrast arttırma teknolojisiyle birlikte, parlak güneş ışığında bile keskin bir görüntüleme elde edilir.

IPS teknolojisi sayesinde, Sony akıllı telefonunuz daha iyi bir izleme açısı sunar. Böylece, cihazınıza hangi açıdan bakarsanız bakın, üstün netlikte resimler ve doğru renkler görürsünüz.

Sony’ye özgü TRILUMINOS™ Ekran teknolojisi, daha geniş, zengin ve doğal bir renk paleti oluşturur. BRAVIA® TV uzmanlığımızla, yeniden oluşturulması zor kırmızılar, açık maviler ve zümrüt yeşilleri, daha canlı bir izleme deneyimi ve artırılmış derinlik hissi sağlamak için güzel şekilde görüntülenir.

TRILUMINOS™ teknolojisi, daha saf kırmızılar ve yeşiller yayarak, kaynağın gerçek renklerini yakalayan daha parlak ve daha tekdüze bir ışık oluşturan LED’leri kullanır. Sony, yemyeşil manzaralardan doğal cilt tonlarına kadar önemli ölçüde daha geniş bir renk aralığı sunar. Böylece, her anı şaşırtıcı derecede gerçek renklerde ve nefes kesen bir kalitede izleyebilirsiniz.

Live Colour LED, size, dünyanın bir akıllı telefon veya tablet ekranındaki en derin ve en yoğun renklerini sunan ve yalnızca Sony cihazlarına tümleşik olan yepyeni bir teknolojidir. Bu yenilik, fosforlu kırmızı ve yeşili mavi LED’lerle ve özel renk filtreleriyle birleştirerek daha parlak ve daha tekdüze bir ışık üretir. Aşırı doygunluk tehlikesi olmadan gerçek renkleri yakalar.

Sony’nin benzersiz görüntü yazılımı motoru, fotoğraflar ve düşük çözünürlüklü videolardan yüksek çözünürlüğe sahip filmlere kadar, her bir görüntüyü analiz ederek, renk, parlaklık ve kontrastı optimize eder ve kumlanmayı azaltır. Üstün çözünürlük işlevi, etkileyici netlik ve mükemmel ayrıntılar için eksik pikselleri yeniden üreterek en sevdiğiniz anların görüntü kalitesini Full HD kalitesine yaklaştırır.

Tanıtım Videosu
 • Özellikler

  • PS4™ Uzaktan Oynatma
  • NFC
  • 5.2 Full HD IPS LCD
  • Qualcomm® Snapdragon™ 801
  • 2.5 GHZ İşlemci
  • Ultra Stamina
  • IP 65/68 Sertifika
  • ISO 12800
  • Steady Shot
  • 4K Video Kaydı
  • 3GB Ram
  • Quad-Core CPU

Sosyal Medyada Paylaş