Android Telefonlarda İlk Kurulum Nasıl Yapılır ?

Android Telefonlarda İlk Kurulum Nasıl Yapılır ?

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ilk kurulum işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkındaki bilgilere, resimli anlatım formatında hazırladığımız bu makaleden ulaşabilirsiniz.

Bu makalede örnek olarak Samsung Galaxy S3 modelinin kurulum işlemleri anlatırmıştır. Android sisteme sahip telefonların kurulumları arasında çok az fark bulunmasından dolayı, diğer modellerde de kurulum işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlk kurulum aşaması olan dil şeçimini Türkçe olarak seçip "İleri" tuşuna basıyoruz. Ekranın altında görme veya işitme engelli kullanıcılar için hazırlanan "Erişilebilirlik" menüsü bulunuyor. Bu menüden ihtiyaç duyulan ayarları yaparak kullanım rahatlığı sağlayabiliyoruz.


Telefonunuzda Sim Kart takılı değilse, buna ilişkin uyarı ekranı göreceksiniz. Kurulum işlemleri için Sim Kart takılması zorunlu olmadığı için bu ekranı da "İleri" tuşuna basarak geçebilirsiniz.


Sıradaki işlem Wi-Fi (Kablosuz Ağ) seçimi ile ilgili. Bu ekranda bağlanmak istediğiniz ağı seçmeniz ve bilgileri girmeniz gerekiyor. Wi-Fi kurulumunu yapmayacaksanız bu işlemi "İleri" seçeneği ile geçebilirsiniz.


Tarih ve saat ayarlama menüsünde, internet bağlantısı kullanıyorsanız "Otomatik tarih ve saat"" opsiyonunu kullanmanızı tavsiye ederiz.


Eğer daha önceden bir Samsung Hesabınız yoksa bu ekranda "Hesap Oluştur" şeçeneği ile oluşturabilirsiniz. Çeşitli uygulamaların olduğu portala üye olmak istemiyorsanız "Geç" yazan kısma basıp bu işlemi geçebilirsiniz.Google Hesap bilgilerimiz gireceğimiz bu menüde gmail hesabı ve şifremizi girerek akıllı telefonumuzu Gmail ile senkronize ediyoruz. Bu sayede sınırsız uygulamayı ve oyunu yükleyebilir, bilgilerinizi Gmail hesabına yedekleyebilirsiniz. Daha önce bir Google Hesabınız yoksa, "Hayır" seçeneğine tıklayıp yeni hesap oluşturabilirsiniz. Bu işlemleri daha sonra isterseniz "Şimdi Değil" seçeneğini seçebilirsiniz.Kullandığınız modelin donanım özelliklerine göre Uydu veya İnternet üzerinden yer belirleme (GPS) sistemini aktif edeceğiniz ve ilgili yazılımlara yerinizi paylaşmak için izin verecebileceğiniz bu ekranda, size uygun seçenekleri seçip "İleri" kısmına basıyoruz.


Sıradaki işlemde telefonun size ait olduğunu belirtmek adına isminizi yazabilirsiniz.


Dropbox portalına kayıt olarak 50 GB sanal depolama alanına sahip olabilir ve her yerden bu verilere erişebilirsiniz. Bu ekranda hesabınız yoksa "Hesap Oluştur" seçeneğini ile oluşturabilirsiniz. İşlem yapmadan ilerlemek için "Geç" seçeneğini seçmeniz gerekiyor.


Akıllı telefonumuza isim vererek kurulum işlemlerini bitirmiş oluyoruz.


Makalenin girişinde de belirttiğimiz gibi, Android İşletim Sistemi ile çalışan akıllı telefonların kurulum işlemleri arasında çok az fark bulunuyor. Destek talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim Bilgileri

Paylaş