Samsung Telefonlara Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Samsung Telefonlara Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Samsung marka Android İşletim Sistemi'ne sahip telefonların versiyon güncellemelerini Odin3 yazılımı kullanılarak nasıl yapılacağını resimli olarak anlatan bu çalışmayı hazırladık.

Odin programını, Samsung sürücüleri ve telefonunuzun modeline ait versiyonları sitemizdeki Yazılım Destek bölümünden indirebilirsiniz.

Güncelleme işlemine başlamadan önce bataryanın dolu olduğundan ve bilgilerinizi yedeklediğinizden emin olunuz.Bu işlem sonrası telefonunuzun içindeki bilgileri silinecektir.Yedeklemenin nasıl yapılacağı hakkında bilgileri sitemizdeki makaleler bölümünden bulabilirsiniz.

Yedekleme ve bataryanın dolu olduğuna emin olduktan sonra telefonumuzu tamamen kapatıyoruz. Ekrana Android logosu gelene kadar alttaki resimde de gösterildiği gibi 3 tuşa aynı anda basılı tutarak açıyoruz.


"Ses Açma Tuşuna" basarak telefonu güncelleme moduna (Download Mode) alıyoruz ve telefonu bilgisayara USB kablo ile bağlıyoruz.


Odin programında "AP" tuşuna basıyoruz.


Açılan ekranda, bilgisayarımıza daha önce yüklediğimiz yazılım dosyasını seçiyoruz.


Dosyayı seçtikten yaklaşık 1 Dakika sonra seçtiğimiz dosya Odin programının AP kısmında seçili olarak gözükecektir. "START" butonuna basarak güncelleme işlemini başlatıyoruz.


Güncelleme işlemi kullandığınız modele ve bilgisayarınızın performansına bağlı olarak 3-8 Dakika arası sürecektir. İşlem başarılı olarak tamamlandığında sol üst köşede "PASS!" yazısını göreceksiniz. Bu işlemlerden sonra telefonunuza Format (Hard Reset) atmanızı tavsiye ederiz. Samsung telefonlara format atma ile bilgilere buradan da ulaşabilirsiniz. (link format)


Telefonumuzun güncelleme işlemini bu şekilde tamamlanmış oluyoruz.Telefonunuz gerekli kurulum işlerimleri bittikten sonra açılacaktır. Bu ekranda kurulum işlemlerini yapmanız gerekmektedir.Kurulum işlemleri hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. İlk Kurulum İşlemleri Nasıl Yapılır ?